Wniosek o skierowanie do ŚDS składa się do ośrodka pomocy społecznej właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby ubiegającej się o skierowanie.
Osoba zainteresowana do wniosku musi dołączyć następujące dokumenty:
Ośrodek pomocy społecznej przekazuje komplet dokumentów wraz ze sporządzonym wywiadem środowiskowym do jednostki kierującej, jaką jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, które w drodze decyzji administracyjnej kieruje osobę do ŚDS.
Pierwsza decyzja kierująca do ŚDS wydawana jest na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. Jest to czas potrzebny na dokonanie przez zespół wspierająco-aktywizujący ŚDS oceny możliwości zaproponowania osobie indywidualnego planu wspierająco-aktywizującego oraz okresu jaki będzie niezbędny do jego realizacji. Po dokonaniu oceny oraz przygotowaniu planu wydawana jest decyzja kierująca do śds na czas określony, uzgodniony z Dyrektorem ŚDS, potrzebny do realizacji indywidualnego planu postępowania wspierająco – aktywizującego.
W ramach działalności Domu za zgoda Dyrektora w wyznaczonych dniach i godzinach mogą odbywać się zajęcia klubowe przeznaczone dla osób oczekujących na przyjęcie do Domu oraz byłych uczestników .
„Cyfrowy Powiat Bocheński” - E-administracja w Powiecie Bocheńskim.
Używamy plików cookies w celu optymalnej obsługi Państwa wizyty na naszej stronie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.